Dátum: 2024 április 27. (szombat) | Zita

hírek

ASC Corona Brasov - UTE 1:7 (0:3, 1:2, 0:2)

A Újpestet öt szurkolója kísérte el a mérkőzésre. A két bajnokságban is induló Brassó szerdán a Miskolc ellen B csapatukkal értek el 0:8-at. A hazaiak felállása mára változott, a névsor erősebbnek tűnt a tegnapinál. Alig 250 néző nézte a mérkőzést, hiába, a Brassó a hazai bajnokságra koncentrál. A mérkőzésen készült képketei IDE kattintva tudja megtekinteni!

Brassó, 250 néző, vezette: Csomortani Zs., Mathe I., Siko L., Csata A.

ASC Corona Brasov:
Tőke - Popa, Nagy Cs., Fodor Cs. 1, Grigori, Petres (1) - Ghiorghies, Pysarenko, Tranca, Bíró G., Bíró M. - Balla, Molnár Zs. (1), Balázs, Anton, Virág Cs. - Anton, Fetes, Fetes, Béres (kapus). Edző: Keresztes  Ottó

UTE: Sila - Kiss D., Lindgren, Pance, Mihalik, Elomo 1 - Hegyi Á. 1(1), Huba 2, Gágyor 1, Nemes (1), Kiss Á. 1(1) - Garbacz Á., Dósa, Feil, Gröschl (1), Virág T. (1) - Dömötör, Pichler Á. 1, Hodos, Turbucz, Pleszkán (kapus). Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

Lövések: 31 ill. 52 (5:19, 17:11, 9:22)

Elég visszafogott játékkal indult a mérkőzés. Ez első komoly izgalmat egy sérülés okozott, Virág Tamás és Pysarenko ütközött. Sajnos, az újpesti csatár az arcán megsérült, így a hazaiak támadója végleges kiállítást kapott. Az eset a lelátóról inkább szerencsétlennek, mintsem szándékosnak tűnt. Pár perc ápolás után Virág vissza tudott jönni a játékba. Az emberelőny meghozta az Újpest első gólját, Kiss Ákos a kapu mögül játszott vissza Huba ütőjére, aki a távolról hosszú sarokba lőtt, a kapus leragadt a rövid oldalon, 0:1. A játék tempója továbbra is elmaradt a MOL Ligában szokásosnál, a Brassó agyonterhelt csapata nem adott ki többet magából. A 15. percben Pichler balról, a palánk mellől helyzet nélkül lőtt, a korong Tőke kapus mellkasán felpattant, s a válláról gólba esett, 0:2. A harmadik UTE gólt Huba lőtte távolról – a kapus az előtte állóktól nem látta a korongot, 0:3. Gyenge mérkőzésen megerőltetés nélkül az Újpest hamar eldöntötte a meccset.
A második harmadban Béres folytatta a hazaiak kapujában. A játék képe mit sem változott, a 25. percben Hegyi lövése kipattant, Elomo ismétlése gólt ért, 0:4. A 32. percben a hazaiak emberelőnyben szépítettek, egy távoli lövés oldalra jött ki az újpesti kapusról, Fodor Csanád ott volt, 1:4. A következő brassói emberelőnyt mi használtuk ki, egy kiemelt korongra Hegyi rajtolt rá, szólógólt lőtt, 1:5. A második játékrészben intenzívebb lett a játék, bár nem lett sokkal jobb. A mieinknek meg kellett dolgozni a helyzetekért, de a csapat vette az akadályt.
A harmadik húszpercben már inkább edzőmeccset játszottak a csapatok. Viszont az Újpest hatodik gólja nagyon szép volt, egy kontraakció során Gröschl ment el a jobboldalon, visszafelé centerezett Gágyornak, aki kapásból bevágta, 1:6. A lefújás előtt egy buli után a hátrakerülő korongot Kiss Ákos a felső vas alá bombázta, 1:7.
Ma este könnyű újpesti győzelem született. Holnap vélhetően nehezebb lesz, de reméljük, hogy a Csíkszereda ellen is be tudjuk gyűjteni a három pontot.

Szilassy Zoltán:Szerdán a Miskolc ellen egy nagyon megfiatalított kerettel állt ki a Brassó, hiszen nekik két fontos gyergyói mérkőzésük lesz a következő napokban. Ma ellenünk egy jóval erősebb kerettel léptek jégre. A reggeli videózást azzal fejeztük be, hogy teljesen mindegy, hogy ki az ellenfél, nekünk úgy kell odaállni a meccsbe, mintha a világválogatott ellen játszanánk. Sokszor szoktam mondani, hogy elsősorban magunkat kell legyőznünk. Szerintem azért lett ilyen arányú a mérkőzés vége, mert mindennemű hullámvölgy nélkül tudtuk végigjátszani a találkozót és mind a három harmadot sikerült megnyernünk. Amit egy kicsit bánok, hogy a támadóharmadban nem sikerült néha azt megcsinálni, amit kértünk, de  ennek ellenére is gratulálok a fiúknak. Természetesen engem és a srácokat is nagy örömmel töltött el, hogy a helyszínen is voltak lila-fehér szimpatizánsok. Nekik köszönjük a szurkolást és a támogatást!