Dátum: 2024 március 28. (csütörtök) | Gedeon, Johanna

hírek

Ezüstérmet hozott Csehországból a 2002-es jégkorong csapatunk

2015. március 20-22. között a Prága melletti Melnikben került megrendezésre az U13 csapatok részére kiírt Czech Spring Cup. Az idei kiírásban a lett Broceni, a cseh Melnik és Benesov, valamint a Ferencváros és az UTE2002 csapata vett részt. A lebonyolítás szerint, 3x15 perces mérkőzéseket játszottak a csapatok egymással, majd ezt követően helyosztókkal döntötték el a torna végső sorrendjét.

Az első mérkőzésen jól bekezdett csapatunk, végig dominált a lett Brocenival szemben és végül gólzáporos győzelmet aratott. A második mérkőzésen a hazaikkal találkoztunk, akik gyorsan korcsolyázva, erőszakos játékkal a kapunk elé szegeztek az első harmadban minket. Két kontrából sikerült elhúznunk, s bár a hazaiak szépítettek, a második harmadban újabb gólt lőttünk, majd hősiesen védekezve megőriztük két gólos előnyünket. Az első nap után 2 győzelemmel a tabella élén tértünk nyugovóra.

Bizakodva vártuk a második napot, ahol a Ferencvárost legyőző Benesovval találkoztunk először. Az első harmadban nem nagyon jöttünk ki a saját harmadunkból, egy gólos Benesov előnnyel vonultak a csapatok szünetre. A folytatásban kijöttünk a szorításból és felváltva estek a gólok. Döntetlennel zárult a rendes játékidő, majd a büntetőlövéseknél a cseheknek kedvezett a szerencse. Ekkor már sejteni lehetett, hogy a körbeverések miatt ez az egy pont már a döntőt jelentheti. A délutáni mérkőzésre ki is derült, hogy számunkra tét nélküli a rangadó a zöldekkel, mivel a megszerzett 7 pontunkkal már biztos résztvevői voltunk a vasárnapi finálénak. Ennek ismeretében egy kicsit motiválatlannak tűnt a csapat és a nagy fölényben játszó Fradi végül 3 gólos győzelmet aratott.

Másnap a döntőben ismét a két magyar csapat találkozott, ami a cseheknek nehezen lenyelhető pirulát jelentett, az eredményhirdetést egyik cseh csapat sem várta meg. Sajnos ezúttal sem sikerült megszorítani a jobb erőkből álló Ferencvárost és sportszerű mérkőzésen végül ismét 3 gólos vereséget szenvedtünk. A torna harmadik helyét a tőlünk elszenvedett vereséget követően feltámadó Broceni szerezte meg.

Külön öröm volt csapatunknak, hogy a torna legjobb hátvédje címet Bulcsú Leventének ítélték meg a szervezők. Összességében nagy sikert ért el Kölyök B csapatunk, nálunk fejlettebb hokikultúrájú országok csapatait megelőzve.