Dátum: 2024 április 16. (kedd) | Csongor

hírek

Vasárnap 4:1-re nyertek jégkorongosaink az FTC ellen

Az FTC az utóbbi héten megkezdte a pontok gyűjtögetését, a meccs előtt a táblázaton már csak egy ponttal álltak az Újpest mögött. Az idei két derbit megnyertük, csapatunk és a szépszámú közönség most is ezt remélte. Egy hete az volt a kérdés, melyik arcát mutatja az Újpest. Az azóta lejátszott két meccsen nagyon hajtott a csapat, így lehet, hogy a jövőben ezt a kérdést már nem kell feltenni. Pleszkán új felszerelésben lépett jégre, elegáns fekete mamutban és kesztyűben.

UTE  -  Ferencvárosi TC 4:1  (0:0, 2:0, 2:1)
Újpesti Jégcsarnok, 650 néző, vezette: Druga N., Bachurik J., Pálkövi B., Somos B.

UTE: Pleszkán - Hegyi Á., Durak (1), Mihalik 1(2), Tapio 2, Elomo (3) - Zalavári, Demiters (1), Virág Cs., Coleman, Turbucz - Ványi, Garbacz Á., Feil (1), Virág T. 1, Gágyor - Bereczki, Reiter R., Egyed, Dömötör Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

Ferencvárosi TC: Marton - Horváth A., Kramar, Dubek, Borbás, Mikusovic - Revák, Hegyi Á. (1), Pál Z., Kiss G. 1, Rafaj - Lencsés, Lévai, Németh P., Galló, Papp Cs. - Farkas L., Mach. Edző: Szakács Ferenc, Orbán György

I. harmad
Az Újpest egyből nekiesett a vendégeknek, az első négy percben gyakorlatilag az FTC harmadában folyt a mérkőzés. Mihalik lőtt balról, aztán jól ment el ugyancsak a balszélen Coleman, majd Egyed – Reiter akció hozhatott volna gólt. A vendégek akkor jöttek ki, amikor egyes, majd kettős emberelőnybe kerültek. Kiss G. ijesztegetett, balról eleresztett bombája megpengette a kapuvasat a hosszú pipánál. Hú! A közönség nagy formában volt: folyamatosan szólt a bíztatás, komolyan segítették a lila csapatot. A vendégek ezt a segítséget nem kapták meg a nézőtérről. Egyenlő létszámnál a lilák nyomtak, a vendégek viszont többször jöhettek előnyben. A 12. percben Coleman megmutatta: jégkorongozni, jól védekezni ütő nélkül is lehet! Emberhátrányban botja eltört, nem tudott lejönni, de három lövés be is önfeláldozóan állt bele, a testéről pattant ki a korog, végül kirúgta a pakkot a harmadból. Bravúros teljesítmény! A 10. percben Elemo Tapioval játszott össze, majd Hegyi lövését is fogta Marton. Az újpestiek előnye nagy fölényt hozott, de Németh P. egyedül megugrott, Pleszkán bravúrral hárított. Aztán mi támadtunk, a zöld kapus 2 másodperc alatt három lövést fogott. A harmad végén Farkas S. került jó helyzetbe, Pleszkán kivetődött, övé lett a korong.
Jó harmadot láttunk. Az Újpest sokkal többet támadott, de az FTC sem hagyta magát. Mindkét csapat hitt magába, nagy tempót hoztak. Semleges nézők is jónak ítélhették a meccset. Két elszánt, harcos csapat találkozott, és ez jót tett a mérkőzésnek, sőt, a magyar jégkorongsprtnak!

II. harmad
Változatlan hangulatban, a közönség folyamatos szurkolása mellett folytatódott az összecsapás. Az FTC aktívabb lett, Pleszkán sokat és jól dolgozott. Egy Gágyor – Feil akció végződött mellélövéssel, odaát Borbás lépett meg. Jó volt az iram, nagyszerű a szurkolás. A 28. percben végre jött a gól! Elemo ment el a balszélen, Mihalikhoz adott, aki a jobbról érkező Tapiohoz passzolt, és a finn kilőtte a kapu jobb oldalát, 1:0! Támadásban maradt az Újpest, bár az FTC további energiákat próbált mozgósítani. A 30. percben Egyed lépett ki, lövését Marton bravúrral védte. A 31. percben az emberhátrányt megúsztuk, de aztán nagyon megijedtünk: egy összecsapás után Tapio ajka megsérült, vére csöpögött a jégre. Gólkirályunk nagyon fontos játékos a csapatban: nem kéne elveszíteni! A kapott az emberelőnyt kihasználtuk: a beszorított FTC ellen felálltunk, Virág Tamásra jött ki a játék, közelről betette, 2:0. Az Újpest még magabiztosabb lett, az FTC próbálkozott felzárkózni. Tehát volt hajtás, két lelkes, akaratos csapat ment előre. A bírók kiállításokkal borzolták a játékosok, de elsősorban a nézők idegeit, de újabb gól nem lett, a büntetési percek elmúltak, a nézők inkább szurkoltak, mintsem a bírákkal foglalkoztak volna.
Hajtós meccs, remek hangulat, a szünetben a nézőtéren mindenki mosolygott: jól játszott az Újpest, de sokat javult az FTC is a korábban tőlük látott teljesítményhez képest.

III. harmad
Szerencsére Jussi Tapio visszajött: egy csinos ragasztás a felsőajkán, és felkerült a rács a sisakra. Aztán hamar megmutatta: a sérülés nem nagyon zavarja: Elemo száguldott el a jobbszélen. Mihalikhoz passzolt, aki azonnal hátraadott a középen érkező Tapio ütőjére, ahonnan a korong a kapu jobboldalába került, 3:0. Ez már komoly különbség! De két perc múlva Kiss G. lépett meg, lövését védte Pleszkán, de büntető következett: És ezt is kiszedte az Újpest nagy formában védő kapusa! Ezután a vendégek lassan belátták: ma itt nem terem bajnoki pont részükre. A hazaiak támadtak többet, és jött is az eredmény: az 58. percben Mihalik jobbról becselezte magát középre és kilőtte a kapu jobboldalát, 4:0. Az 59. percben a vendégek elvették Pleszkán új szerelésének szüzességét: Hegyi lövését még hárította, de a lepattanót Kiss Gábor közelről betette, 4:1.
Nagyon jó meccsen az Újpest magabiztosan győzött az ősi vetélytárs ellen. Az UTE remekül játszott, minden játékos hozta magát. A közönség méltán ünnepelte a győzelmet, a játékosok arcán látszott: ők is érezték:  ma remekül teljesítettek, megérdemelték a győzelmet.
LS

Szilassy Zoltán (vezetőedző, UTE): ”A három Fradi elleni meccsből most játszottunk a legtöbb hibával, ezen mindenképpen javítanunk kell. Az erőnk megvan, mind a 22 játékosunknak, egy tempóban tudunk menni, sőt, a sok kiállításunk után még jobban ráléptünk a gázra és jobban küzdöttünk. Úgy gondolom, megérdemelt a 4-1.”

Sportolj velünk az UTE szakosztályaiban!